کد خبر: 179تاریخ انتشار : ۱۷:۰۰:۳۷ - پنج شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳

در دیدار حاج شاپور مرحبا با اعضای ستادی حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا عنوان شد : من بعد در برابر کسانی که به مردم دروغ گفته و می­گویند در مقابل ادعاهای آنان اسناد و مدارک لازم را در پایگاه اطلاع رسانی ام قرار خواهم داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا، نشست اعضای ستادی حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با جناب آقای حاج شاپور مرحبا (نماینده ادوار چهارم ، پنجم و هفتم شهرستانمرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی) برگزار شد. لقمان نیا با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری متدین بودن، کار آمد بودن، دلسوز و […]

به گزارش روابط عمومی دفتر حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا، نشست اعضای ستادی حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با جناب آقای حاج شاپور مرحبا (نماینده ادوار چهارم ، پنجم و هفتم شهرستانمرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی) برگزار شد.

لقمان نیا با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری متدین بودن، کار آمد بودن، دلسوز و شجاع بودن را چهار شرط یک نماینده مجلس دانسته است، گفت: اگر یک نماینده این چهار ویژگی را داشته باشد به نفع کشور و جامعه است.

 در ادامه این نشست جناب آقای شاپور مرحبا، کاندیدای احتمالی دوره دهم مجلس شورای اسلامی  با عرض سلام و خیر مقدم به حضار، فرمودند: ازاینکه حزب موتلفه اسلامی چنین طرح را اجرا می کند و از تمام کاندیدا ها برای ارائه برنامه هایشان دعوت می کند خوشحالم و تقدیر وتشکر می کنم.

دیدار با اعضای حزب موِتلفه شهرستان آستارا

واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا

همگی چنگ به ریسمان الهی بزنید و پراکنده نشوید  سوره آل عمران- آیه ۱۰۳

 وی در ادامه  سخنانشان اظهار داشت من افتخار می کنم که اصولگرا بوده عشق و علاقه ویژه ای به این مجموعه(حزب موتلفه اسلامی) دارم و ادامه دادند تا آخرین نفس وقف مردم هستم و بعنوان یک سرباز ولایت و نظام در خدمت مردم و اسلام و انقلاب و ولایت خواهم بود و پاداشم را از خدا می خواهم چون این، ماندگار است همانطور که در تاریخ دیده ایم آنچه را که دنیا پرستان بنا کرده اند فنا شده و آنچه را که دین داران و متقین بنا کرده اند تا ابد باقی و پایدار است.
ایشان در ادامه سخنانشان اظهار داشتند: در همان ایام جوانی که پاسدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودم زمانیکه می خواستم کاندیدای نمایندگی شوم خدمت پدر رسیدم تا اجازه بگیرم پدرم در ابتدا مخالفت می کرد ولی وقتی گفتم که این تکلیف شرعی است پدرم با ثبت نام بنده موافقت نمودند اما اظهار داشتند در انجام کارهایت مواظب باش و…

 وی در ادامه اظهار داشت: من زمانی که نماینده بودم آستارا از حداقل امکانات برخوردار بود.

 مرحبا گفت: با پیگیری های بنده نخستین ساختمان بانک توسعه صادرات چهار طبقه ای بعد از تهران در بندر آستارا احداث شد.بنیانگذار و پبشنهاد دهنده قانون نظام هماهنگ پرداخت و تلاش در جهت به تصویب رساندن قانون خدمات جامع ایثارگران، قانون بیمه کارگران ساختمان، طرح تسهیلات ازدواج جوانان، قانون بازنشستگی پیش از موعد، طرح افزایش کارآیی بانک مرکزی، قانون حذف قیمت زمین از مسکن، قانون حداقل دریافتگی بازنشستگان، قانون تعرفه گزاری خدمات پرستاران، لایحه مجازاتهای جایگزین زندانها، قانون بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان، طرح منطقی کردن نرخ سود تسهیلات بانکی، لایحه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد، لایحه اصلاح بیمه محصولات کشاورزی، قانون بیمه خدمات درمانی روستائی و عشایری، قانون بیمه رانندگان درون شهری و برون شهری، طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و …از اهم کارهای بنده و بخشی از کارنامه ملی و شهرستانیم در طول دوره نمایندگیم بوده که در طول تاریخ مجلس حضور من در به تصویب رساندنشان بی سابقه و کم سابقه بوده است.

 وی ادامه داد : در آستارا بالای ۹ هزار تحصیل کرده بیکار دانشگاهی وجود دارند که بالای ۲ هزار نفر آنها مهندس عمران هستند. امروزه در شطح شهرستان هر ماه بالای بیست طلاق داریم که بیشتر طلاق ها بخاطر فقر و بیکاری است .

 مرحبا گفت: در سال ۱۳۷۱ و زمانیکه من نماینده مجلس شورای اسلامی بودم  بندر چند منظوره را تصویب، تایید واجرایی نمودیم و بندر ثبت دائمی شد ولی متاسفانه بعداز من و با کوتاهی آقایان تبدیل به اسکله شیلات شد، پشت قضیه مسائل دیگری بود و اکنون که چند منظوره شده است غیر استاندارد و کوچک تر از طرح اولیه ایست که قرار بود باشد… وی ضمن نشان دادن طرح و نقشه ای از بندرکه قرار بود کشتی های زیادی منجمله،کشتی های ۷۰۰۰ هزارتنی پهلو بگیرند اظهار داشت آنقدر از اعتبارات بندر کم کرده اند که سازه هایش کم شده و استاندارد نیست  بطوریکه بعلت اجرای ناقص ساخت و سازهایش و عدم امکان لایروبی زود به زود  و کشتیها نمی توانند پهلو بگیرند و طوری عمل کرده اند که بعلت نبود انبارهای کالا و امکان خرابی کالاها، انگیزه ای برای استفاده از بندر آستارا برای تاجران باقی نمانده و تاجران با مشاهده عدم امکانات بارگیری و تخلیه همزمان و … ترجیح می دهند بندر انزلی را انتخاب نمایند.

 وی افزود: گرچه بندر آستارا  یکی از با صرفه ترین بنادرکشور است اما تخصصی عمل نشده است و این بدلایل مسائل پشت پرده ای است که  می خواهند بندر انزلی پیشرفت کند.

 نماینده سه دوره مردم بندر آستارا در خانه ملت گفت: اما در مورد بیمارستان تازه تأسیس آستارا باید بگویم با هزار زحمت موافقتش را گرفتیم اما امروزه می بینم با گذشت سالیان زیاد نه تنها هنوز افتتاح نشده بلکه حتی غیر استاندارد ساخته شده است زیرا  آیا در جای که رطوبت باشد با سنگ بلوک بیمارستان می سازنند بتون و… بیایند از مهندسین عمران بپرسند.

وی در ادامه سخنانش گفت : آستارا در گیلان و کشور به حاشیه رفته است و من از خدا می خواهم که این بار نیز از من رفع تکلیف شود هرکس دفعه بعد نماینده شود کارش خیلی سخت است وضعیت  فعلی آستارا و لوندویل را ببینید.

آقایانی که می گویند مرجبا رد صلاحیت می شود  از وجدان خود سوال نمی کنند چطور ؟ پس مردم چرا هی می گویند مرحبا باید بیاید و دوره نهم دیدید با اینکه من رد صلاحیت شدم (بماند بی انصافی بود بدون مدرک وسند…)اما دیدید و فیلم وعکس موجود است که مردم چطوراز فرمانداری تا فلکه گاز تجمع کرده بودند اما من بخاطر مصالح نظام از همه خواهش کردم تابع قانون باشند و با اینکه در حق من بی عدالتی شده است اما باید تحمل کرد چون من سرباز ولایت هستم.
وی سپس اظهار داشت: چهار بانده کردن جاده آستارا به آقچای در دوره نمایندگی بنده تایید و موافقت اجرایی شده اما چرا تاکنون مسکوت مانده است.

وی تصریح کرد : ما در موقع نمایندگیم مقدار  ۴۴۰ هکتار از ساحل روبروی دانشگاه آزاد را که  متعلق به دولت بود و صاحب شخصی نداشت برای مناطق آزاد کنارگذاشتیم، الان بینید زمین هائی که سند نداشت ویلا سازی شده و بعضی ها سند گرفتند حتی برای تأسیس منطقه ویژه هم زمینی نیست بنابراین مجبور شدند اسکله و بندر را در محدوده  منطقه انجام دهند.

وی افزود‌:  بعضی اظهار می کنند اینجا نمی شود فرودگاه زد، آن زمان ما با مطالعه علمی و کارشناسی و بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاهی موافقت دولت را گرفتم تا بتوانیم در زمینهای اطراف دریا فرودگاهی احداث نماییم ، کار شدنی شده بود پس چرا بعدا آقایون ادامه ندادند.

وی در ادامه سخنانشان در مورد بازارچه مرزی آستارا اظهار داشتند روز­گاری گمرک آستارا حرف اول در صادرات چمدانی می زد و برای هزاران نفر اشتغال زایی شده بود اما امروزه می بیند که خبری از آن اشتغالزایی نیست.

آقای مرحبا در ادامه افزود :بعضی ها در نبود بنده در شهرستان آستارا جایگاهی برای خود جستجو می کنند وآنقدر بر من برچسب زدند که هر چه به من برچسب میزنند چند برچسب قبلی را می پوشانند من بخاطر مصلحت جامعه و نظام سکوت کردم و حق قانونی و شرعی  برای من محفوظ است واگر خلاف عرف و اخلاق از من و خانواده ام پیدا کردند حاضر به چندین برابر مجازات معمول هستم در غیر اینصورت تهمت زنان را مجازات کنند تا درس عبرتی برای آنهایی باشد که تخریب را برای خود پل ترقی قرار می دهند.

 وی افزود: وضعیت آب و فاضلاب امروزه را می بیند باید اینها برنامه ریزی دوباره ، تخصصی و علمی شود.

این نماینده اسبق خانه ملت از حوزه انتخابیه بندر آستارا تصریح کرد:در دنیای امروز برای انجام برنامه ها باید تخصصی عمل شود و حتی مکتوب شود چطور آقایان یک جلد طرح یا برنامه تخصصی برای آینده ‌آستارا ندارند.

motalefe2

این نماینده اسبق گفت‌: چطور شد بندر چند منظوره آستارا که تصویب و نهایی شده بود،کار کارشناسی و موافقت و اجرا شده بود و بندر دایمی بود قابل لغو نبود اما در دوره ششم مجوز بندر باطل و به فقط شیلات تبدیل شد و اما بندر انزلی ارتقا یافت و به ۱۹ اسکله تبدیل شد، بطوریکه حتی امروزه بندر آستارا یک کشتی ساده لایروب ندارد .آقایان طوری عمل نموده اند که تاجرها بسمت بندر انزلی برود و در پشت پرده چیز هایی است که به موقع خواهم گفت.

وی ادامه داد : آیا آقایان از در آمد سرانه مردم آستارا خبر دارند.

نماینده اسبق آستارا گفت : آیا کسی که قسم به قرآن خورده، آیا به قسم خود عمل نموده، چرا فکر می کنند که مردم اینها را درک نمی کنند،  مردم آستارا با فرهنگ و با درایت هستند به موقع جواب را خواهند داد.

 وی درادامه اظهار داشت: تمام اسناد ومدارک را در اختیار دارم چطور به حساب یکی از فرمانداران و توسط چه کسانی پول واریز گردیده و چطور شد که فرماندار مورد نظر سقوط کرد.

مرحبا گفت : چطور می شود فرماندار بعداز عزلش وسایل خانه سازمانی را به غارت ببرد و حتی به توالت فرنگی هم رحم نکند و آن را هم ببرد کسی که دم از… می زند؟

وی بیان کرد: چه به من مسئولیت بدهند و چه مسئولیت ندهند تب نمی کنم و چه رد صلاحیت شوم و چه تأیید ناراحت یا خوشحال نمی شوم، من میدانم چه چیزی خوب است و چه چیزی بد، بالاخره چه در امنیت و چه در گرفتاری همه اینها می گذرد. اما قیامت نمیگذرد و پابرجاست پس من به تکلیف خود عمل میکنم و تا آخرین نفس پاسدار انقلاب و اسلام و قرآن هستم و بدون چون و چرا تابع محض ولایت هستم.

 وی اظهار داشت: بنده ۶۰ جلد کتاب قطور از اسناد و مدارک در اختیار دارم من بعد در برابر کسانی که به مردم دروغ گفته و می­گویند در مقابل ادعاهای آنان اسناد و مدارک لازم را برای تنویر افکار عمومی در پایگاه اطلاع رسانی ام در معرض دید قرار خواهم داد تا خادم و خائن به وضوح تمییز داده شوند

motalefe3

وی در ادامه اظهار داشت در سالهای اخیر و بخصوص بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال۹۲ صحبت هایی در مورد ارتباط نزدیک من با آیت الله هاشمی و حزب کارگزاران  شد، اینکه در انتخابات اخیر بخاطر هاشمی من رد صلاحیت شدم و…
اما در جواب این سوال باید عرض کنم که امام جعفر صادق (ع) می فرمایند: پیروان ما کسانی هستند که با عمل خودشان به ما زینت می دهند نه اینکه خود را به ما وصل کرده و از ما زینت بگیرند. من نیز خود را به کسی وصل نمی کنم تا از آنها زینت بگیرم من هر کس را با ولایت می سنجم که ولایت اساس و ریشه اسلام است. ملت آستارا ملت بزرگی هستند و به علم و فرهنگ والایشان شهرت دارند عملکرد و خدمات ما در طول این ۳۵ سال نظام انقلاب اسلامی زینت بخش ماست که مردمان این دیار نیز همواره با حمایت خویش بر خدمات اینجانب صحه گذاشته اند. من با سابقه پوشیدن لباس مقدس پاسداری و حضور متعدد خالصانه و داوطلبانه در بحبوحه انقلاب اسلامی و جبهه های جنگ و خانواده شهید بودن و افتخار درجه جانبازی ام و نیز سه دوره نمایندگی مردم شریف و فهیم شهرستان آستارا و لوندویل و حومه و نیز مشاور چندین وزیر در طی ۲۳ سال گذشته و تجربه، مهارت و پاکدامنی خود و خانواده ام  چه کم دارم که از کسی زینت بگیرم، زینت من خدمت به مردم و اسلام و ولایت و پاکدامنی خود و خانواده ام است و بس. اگر در طول این مدت خلاف مرا ثابت کنند حاضرم ده برابر اندازه معمول مجازاتم کنند. مرا به این و آن وصل نکنند. من و خانواده ام بخاطر عملکردمان بعد از گذشت ۳۵ سال خدمت آبرو داریم و این آبرو را با هیچ چیز عوض نمیکنم.

و در جواب کسانی که می گویند من با حزب کارگزاران ارتباط دارم باید این سوال را از آنها بپرسم که در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی این حزب از چه کسی حمایت کرد؟ آیا از من حمایت کردند؟

خیلی ها را از اوایل انقلاب دیده ایم که مسئولیت داشتند اما از مسیر انقلاب خارج شده و بی آبرو شدند. ما گوش به فرمان رهبر معظم انقلابمان هستیم، نه یک قدم جلوتر نه یک قدم عقب تر بلکه همراه و هم پای ولایت، که امام جعفر صادق (ع) فرمودند : ای تند روها به ما برگردید و ای کندروها به ما ملحق شوید.

وی در ادامه گفت من سرباز ولایت و عاشق ولایت هستم هرکس با ولایت باشد من به ایشان ارادات دارم و لاغیر …

مردم شریف و بزرگوار آستارا نیز در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی علی رغم بی مهری هایی که در حق اینجانب شد با اکثریت قاطع در آخرین شب پاسخ عملکرد ما را دادند و من از این ملت آگاه و شریف بی نهایت سپاسگزارم و همواره منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح میدهم.

برخی فکر می کنند چاپلوسی و دروغ گفتن زرنگی است و آنهایی که از این صفات رذیله برخوردار نیستند چیزی نمی فهمند و ساده لوح اند ولی غافل از اینکه باید بدانند در وهله اول، مسئولیت ها برای دین و خدمت به مردم است و بس.

پروین اعتصامی چه زیبا گفته اند: «خرم آن کس که در این محنت گاه / خاطری را سبب تسکین است»

در انتها از خداوند منان برای همه خدمتگذاران نظام اسلامی آرزوی موفقیت،سربلندی و سرافرازی مسئلت دارم.

خلاصه عرض کنم من عاشق سمت نیستم دعا کنیدم  نباشم و مرا از این مسئولیت بزرگ معاف کنند چون  این کار بزرگی است من سه دوره نماینده شده ام و برای اولین بار نیست که نماینده می شوم…

وی در ادامه در پاسخ به تبلیغات و شایعاتی که برخی آقایان درخصوص اینکه قرار است آقای مرحبا برادر یا پسرش را کاندید کند اظهار داشتند به جزء من (مرحبا ) کسی دیگری از خانواده ام در انتخابات شرکت نمی کند و اگر قرار بود در سری قبل کسی از خانواده ام یعنی پسر و یا برادرم در انتخابات کاندیدا شوند دیگر فرصت به کسی نمی رسید تا در مجلس باشد .  

و السلام علیکم و رحمه اله و برکاته

This site is protected by WP-CopyRightPro