کد خبر: 815تاریخ انتشار : ۹:۴۹:۵۹ - یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

جوابیه به تحلیل کذب و بی اساس نشریه بداخلاق جهت تنویر افکار عمومی

بسمه تعالی در پی درج مطلبی در نشریه آوای آستارا، با عنوان «تحلیلی کوتاه به متن شکواییه شاپور مرحبا» این جانب جوابیه زیر را جهت تنویر افکار عمومی لازم دانستم. در ابتدا سخنم را با شعری از حضرت حافظ آغاز می کنم: وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافریست […]

%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%a8%db%8c%d9%87

بسمه تعالی

در پی درج مطلبی در نشریه آوای آستارا، با عنوان «تحلیلی کوتاه به متن شکواییه شاپور مرحبا» این جانب جوابیه زیر را جهت تنویر افکار عمومی لازم دانستم.

در ابتدا سخنم را با شعری از حضرت حافظ آغاز می کنم:

وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافریست رنجیدن

نشریات، به عنوان رکن چهارم دموکراسی، برآمده از خواست مردم برای پیگیری مطالبات عمومی و روشنگری اجتماعی هستند و تغییر این جایگاه و بدل ساختن آن به عرصه منازعات بیهوده سیاسی و تسویه حساب های شخصی، روزنه های امید شهروندان را بسته و اعتبار رسانه را مخدوش می نماید. لزوما در پس هر مطلب منتشر شده در نشریات باید منطق روشن و استدلال محکمی موجود بوده و منافع عمومی را در پی داشته باشد. پرداختن بی دلیل و بزرگنمایی مسایل سطحی و پیش پا افتاده و چشم پوشی بر واقعیات مورد مطالبه جامعه، نشریه را تا سطح یک بولتن داخلی و حتی شب نامه پایین خواهد آورد.

در کمال تاسف مدتی است که شاهد ظهور یک جریان بد اخلاق در برخی نشریات شهرستان هستیم که بی توجه به خواست عمومی مردم، پرداختن به حاشیه ها را در دستور کار خود قرار داده و فضای عمومی شهرستان را ملتهب می سازد. این در حالی است که اطمینان از واقعیت داشتن مطلب و قانونی بودن منبع انتشار خبر، وظیفه ابتدایی هر رسانه در ارتباط با مردم است و اگر قرار باشد فعالان یک رسانه، مطامع شخصی خود را در قالب اخبار غیر واقعی و کذب منتشر سازند فضای رسانه ای شهرستان از صحت و اعتبار خواهد افتاد.

 

باید در جواب تحلیل بی اساس و سراپا کذب این نشریه عرض کنم که اولا بنده شکوائیه ننوشته ام بلکه درد و دل و گلایه ای بوده است به دو جایگاه ویژه در این شهرستان که هرکدام به نوعی مسئولیت حفاظت و صیانت از خون پاک شهدا و خانواده شهید و جانباز  دارند چرا که حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اوجب واجبات بوده و عمل به فرموده امام راحل(ره) است که موکدا به مسئولان فرمودند : «نگذارید پیشکسوتان خون و شهادت در پیچ و خم زندگی مادی و روزمره به فراموشی سپرده شوند»

مردم فرهیخته و بافرهنگ شهرستان آستارا بنده و خانواده ام را به خوبی می شناسند چرا که همواره در این شهر طوری عمر گذرانده ایم که گویی در خانه شیشه ای زندگی می کنیم و همیشه و در همه حال چه در دوران خدمت و چه در باقی دوران به فکر نان رساندن به سفره مردم بوده ام و خدمات صادقانه اینجانب همگی گویا و مهرتاییدی بر ادعایم می باشند.

ثانیا نه در دوره قبل و نه در این دوره هیچکدام از اعضای شورای نگهبان علت رد صلاحیت ما را چه کتبا و چه شفاها به ما اعلام نکرده اند جز فرمانداری که کتبا به استناد بند ۱ ماده ۲۸ ابلاغ نمودند.

برای حفظ حرمت ما و سابقه انقلابی و پاسداری و جانبازی و خانواده شهید و خدمات ما ، بنده را احضار می کردند و محرمانه اشکالات ما را گوشزد میکردند و می گفتند که ثبت نام نکنید در صورتیکه با حضور سه قاضی در تهران و ۸ ماه مانده به انتخابات به شورای نگهبان مراجعه کردیم  و به ما گفتند شما مشکلی ندارید و فعالیت کنید! اما در این شهر دیدند که چه کسانی تایید صلاحیت شدند ؟؟!! لدر این صورت لااقل مردم هم به زحمت نمی افتادند.

حال شخصی که در نماز جماعت و نماز جمعه شرکت نداشته و پیش از این به سپاه پاسداران جسارت کرده و توسط پاسداران بازداشت و سابقه زندان در سپاه آستارا و محکومیت کیفری دارد که نمی خواهم بدانها اشاره کنم مفسر قانون و شورای نگهبان شده است!!! شما در حدی نیستید که در این مورد اظهار نظر کنید و از طرف شورای نگهبان تعبیر و تفسیر کنید !!

ما تربیت یافته مجتهدینی همچون ملا علی ها و ملا جوادها و شیخ حسن و شیخ حسین علیمی ها هستیم ، همان صالحانی که برای تبلیغ دین حجت الاسلام و المسلمین شیخ هابیل واثق را به آستارا آوردند . ما خدایی نکرده کوچکترین بی ادبی به روحانیت معظم نکرده ایم . به بیگانگان و رسانه های بیگانه مطالب نگفته ام بلکه درد و دل و گلایه ای به روحانیت که جایگاه وی‍ژه ای در این شهرستان دارند کرده ام. انتظار دارم که این آقایان بپرسند چرا مرحباها را رد صلاحیت می کنید ؟؟؟! که اگر احیانا اشکالی به کسی وارد است  بپرسند چه سوء استفاده و قصوری نموده و چه حقی از کسی ضایع کرده اند ؟؟ از اول مسئولیتم تا کنون انواع شب نامه و تهمت های کذب و ناروا و بدور از انصاف و وجدان را علیه ما نوشتند و پخش کرده اند همه آنها جمع آوری گردیده است و آمادگی ارائه آنها جهت تنویر افکار عمومی را دارم .

مردم دیدند چه کسانی آفتاب پرست وار هر روز به رنگی در می آیند و به خاطر مطامع و منافع شخصی دیروز علیه ما بودند چه چیزهایی نوشتند و بعدا له ما شدند در مورد ما چه مطالبی نوشتند و حال دوباره که علیه ما هستند چه مطالب کذب و بی اساسی می نویسند که برای مردم بزرگ و بافرهنگ آستارا روشن است.

خداوندا آنچه را که اینها میگویند اگر در من هست مرا ببخش و بیامرز و اگر نیست برای آنها طلب استغفار میکنم

ای منتقم خود را به تو می سپارم آنهایی که حرمت ما را شکستند حکم کن که تو بهترین حکم کنندگانی

 

ان الله علی کل شی بصیر

شاپور مرحبا – ۱۵ آبان ۱۳۹۵

  1. بهراد گفت:

    بلا شک مردم منطقه به خوبی خوب و بد راتشخیص می دهند ،آنهایی که به مردم خدمت کردند و آنهایی که به مردم خیانت کرده اند را می شناسند.آنهایی که به وقت انتخابات دلسوزان شهرستان بودند الان دنبال سهم خواهی اند.مردم آستارا خود وخانواده ی مرحبا را به خوبی می شناسند .آنان که حرمت خون شهید و خانواده شهید را به راحتی می شکنند باید روزی در پیشگاه خدا جوابگو باشند.کسانی که امروز خود را داییه مهربانتر از مادر می دانند…

This site is protected by WP-CopyRightPro