کد خبر: 896تاریخ انتشار : ۶:۱۹:۲۳ - جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶

پیام تبریک حاج شاپور مرحبا به مناسبت عید سعید قربان

حاج شاپور مرحبا در پیامی عید سعید قربان را به تمامی مسلمانان تبریک گفت.     متن پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم وَفَدَیْنَاهُ بِذِبْحٍ عَظِیمٍ / صافات (۱۰۷) و او(اسماعیل) را در ازای قربانی بزرگی باز رهانیدیم. ماه ذی الحجه از ماه های مقدس مسلمانان است و همواره مسلمانان اهتمام ویژه […]

حاج شاپور مرحبا در پیامی عید سعید قربان را به تمامی مسلمانان تبریک گفت.

 

 

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَفَدَیْنَاهُ بِذِبْحٍ عَظِیمٍ / صافات (۱۰۷)

و او(اسماعیل) را در ازای قربانی بزرگی باز رهانیدیم.

ماه ذی الحجه از ماه های مقدس مسلمانان است و همواره مسلمانان اهتمام ویژه ای برای عبادت در این ماه به خصوص در دهه ی اول دارند و دهمین روز این ماه گرانبها  یعنی”عید سعید قربان” پرشکوه ترین جلوه ایثار و زیباترین شکل بندگی در برابر عظمت قدرت و خواست خداوند متعال است.

عید قربان، عید از خود گذشتی و عید پایداری است. این عید  تجلی عشق بنده به خداست؛ عید رهایی از هرگونه تعلقات و پیرایه های دنیوی و در یک کلام “رهایی از آنچه غیر خدایی است”.

این فلسفه الهی را میتوان به خوبی در مناسک حج یافت آنجا که انسان  در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی و رسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کند و از شیطان برائت می جوید.

بر ماست تا در آستانه این عید گرانبها که یادآور خاطره ماندگار بندگی  حضرت ابراهیم (ع) در برابر عظمت پروردگار است، یاد و خاطره رخداد منا و فوت حجاج بیت الله الحرام را نیز گرامی بداریم و این عید را فرصت گرانبهایی بدانیم تا باردیگر دل به حب حضرت رسول و خاندان گرامی اش بسپاریم و بیش از پیش به درگاه خداوند سبحان تقرب جوییم.

با امید به اینکه تحت عنایات خاصه حضرت ولی عصر  (عج)  همصدا با منادیان حق در عید سعید قربان خشوع و بندگی را نصب العین خود سازیم و در راستای سرفرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) گام برداریم.

اینجانب، این عید بزرگ را به همه مسلمانان بویژه مردم متدین و شریف دیارم شهرستان مرزی بندر آستارا تبریک و تهینت عرض می نمایم.

 

شاپور مرحبا

۱۰ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰ ذی الحجه ۱۴۳۸

This site is protected by WP-CopyRightPro